Odds uppdaterade: 2016-04-29 02:57

Sport Odds Online

Jämför aktuella odds på sport och tävlingar

Odds US Open i Tennis Herrar 2016

odds us open tennis herrar

Odds på US Open i Tennis 2016 för herrar finns nu på ett antal spelsidor och du kan jämföra odds i Sportodds oddstabeller. Tävlingen spelas i Queens mellan 27/8  - 9/9. Du kan dessvärre inte se matcher gratis pa Bet365 i din dator som på de europeiska tävlingarna via deras livestreamingtjänst. USA har inte samma inställning till spelbolagen som EU länderna. Favoriterna är inte förvånande Novak Djokovic, Roger Federer, Andrew Murray och Rafael Nadal. Odds på US open damer 2015 finns också på SportOdds. US Open har 2016 en total prissumma på $24 054 000.

 

Spela och satsa pa Bet365 betsson, odds, betta, spela ladbrokes2 Betsafe odds Paf, odds, betta, spela

Odds vinnare US Open herrar 2016

BetwayBet365Betsson
Novak Djokovic2.001.831.90
Andy Murray5.505.005.00
Roger Federer8.007.007.00
Stan Wawrinka17.0017.0015.00
Rafael Nadal19.0021.0020.00
Kei Nishikori23.0021.0020.00
Milos Raonic26.0026.0030.00
Grigor Dimitrov51.0041.0040.00
Juan Martin del Potro51.0051.0045.00
Marin Cilic51.0034.0030.00
Nick Kyrgios51.0067.0060.00
Tomas Berdych51.0041.0030.00
Jo-Wilfried Tsonga67.0067.0060.00
Dominic Thiem81.00101.0095.00
Bernard Tomic126.00126.00125.00
Gael Monfils126.00101.0095.00
John Isner126.0081.0075.00
Kevin Anderson126.00101.0095.00
Richard Gasquet126.00101.0095.00
Borna Coric151.00126.00125.00
David Ferrer151.00151.00150.00
Jack Sock151.00126.00-
David Goffin201.00151.00150.00
Ernests Gulbis201.00151.00150.00
Gilles Simon201.00201.00175.00
Roberto Bautista Agut201.00201.00-
Feliciano Lopez251.00251.00-
Ivo Karlovic251.00--
Jeremy Chardy251.00301.00-
Jerzy Janowicz251.00201.00-
Thanasi Kokkinakis251.00201.00250.00
Andreas Seppi301.00301.00250.00
Fabio Fognini301.00301.00250.00
Fernando Verdasco301.00251.00-
Vasek Pospisil301.00251.00-
Guillermo Garcia-Lopez501.00--
Martin Klizan501.00501.00-
Uppdaterat: Apr 29, 2016 2:57:02 AM

Odds vinnare US Open herrar 2012

Vinnare US Open Odds Bet365
Novak Djokovic 1.44
Andy Murray 3.25
Tomas Berdych 4.00
David Ferrer 11.00

Fler odds lämnas på begärna från spelbolagen.

US Open är den andra av Grand Slam tennistävlingarna som spelas på hard court-banor. Den andra är Australiska öppna Mästerskapen. De spelas utomhus i Flushing Meadows, Queens, New York, i september varje ar. US Open spelades första gangen 1881 för herrar och 1887 för damer. Prispengar I US Open i Tennis är $19 600 000

Från 1978 spelas US Open i Flushing Meadows, nära Manhattan, på en anläggning med 25 tennisbanor med akrylunderlag (handelsnamn DecoTurf) kallat hard court. Underlaget sägs vara "langsammare än gräs" men "snabbare än grus". Centercourten, Arthur Ashe Stadium har plats för 20.000 åskadare.

Nytt på SportOdds

Mest läst på SportOdds

Hem Tennis Us Open herrar